Przestrzeń publiczna i państwo dobrobytu

Loading...
Thumbnail Image

Date

2016

Authors

Advisor

Journal Title

Journal ISSN

Volume Title

Publisher

Wydawnictwo Naukowe Wydziału Nauk Społecznych UAM

Title alternative

Abstract

Prezentowana publikacja, koncentrując się na problematyce przestrzeni publicznej i państwa dobrobytu, wpisuje się w nurt badań nad współczesnymi wyzwaniami społeczno-gospodarczymi. Podejmuje zagadnienia kluczowe – tak dla całych społeczeństw, sfery politycznej, jak i gospodarek narodowych. Dotyczy spraw przesądzających o zrównoważonym wzroście gospodarczym, rozwoju społecznym, stabilności i różnorodności społeczno-gospodarczej. W książce można wyróżnić trzy obszary badawcze: po pierwsze jest to przestrzeń publiczna w rozumieniu odwołującym się do publicznych przestrzeni miejskich oraz roli, jaką pełni w podtrzymywaniu dyskursu i lokalnych więzi społecznych; po drugie są to różne aspekty tego, w jaki sposób mobilizacja społeczna znajduje odzwierciedlenie w przestrzeni publicznej rozumianej jako dyskursywna sfera publiczna; po trzecie jest to współczesny dyskurs dotyczący szeroko pojętych wyzwań, przed jakimi staje państwo dobrobytu. Monografia Przestrzeń publiczna i państwo dobrobytu uzmysławia, jak tytułowe pojęcia są pojemne i wielowymiarowe. Może ona stanowić cenne źródło wiedzy dla studentów ostatnich lat kierunków humanistyczno-społecznych, studiów doktoranckich, ale także władz regionalnych, historyków, politologów, socjologów i ekonomistów.

Description

Sponsor

Keywords

demokracja, instytucje społeczno-polityczne, rola obywatela, globalizacja, społeczeństwo obywatelskie, konflikt, instytucje europejskie, demokracja miejska, społeczeństwo sieciowe, ruchy społeczne, sfera publiczna

Citation

Przestrzeń publiczna i państwo dobrobytu, red. Baranowski, M., Cichocki, P., .Maraszkiewicz, M, Wydawnictwo Naukowe Wydziału Nauk Społecznych UAM, Poznań 2016, ss. 204.

ISBN

978-83-64902-25-3

DOI

Title Alternative

Rights Creative Commons

Creative Commons License

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Biblioteka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego