Analiza widoczności publikacji naukowych polskich humanistów w Internecie (Raport nr 4)

Loading...
Thumbnail Image

Date

2017-09-06

Advisor

Editor

Journal Title

Journal ISSN

Volume Title

Publisher

Poznań: Scholarly Communication Research Group

Title alternative

Abstract

Celem raportu jest zbadanie czy przedstawiciele dziedzin naukowych z obszaru nauk humanistycznych i obszaru nauk społecznych (1) posiadają profile w naukowych serwisach internetowych, (2) posiadają stronę internetową mającą charakter wizytówki ich działalności naukowej, (3) posiadają hasło w Wikipedii, (4) wykorzystują możliwości zamieszczania informacji o swoich publikacjach w Internecie. Raport dotyczy widoczności pracowników nauki, którą definiuję jako dostępność w Internecie wskazanych informacji o pracowniku nauki lub jego publikacyjnym dorobku. Celem szczegółowym jest sprawdzenie, jak kształtuje się widoczność pracowników nauki (1) w serwisach społecznościowych umożliwiających założenie profilu uczonemu, (2) na stronach internetowych, na których zawartość uczony ma ograniczony wpływ lub nie ma wpływu.

Description

Sponsor

Raport powstał jako część prac w projekcie Współczesna polska humanistyka wobec wyzwań naukometrii realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki 0057/NPHR3/H11/82/2014

Keywords

widoczność, academia, ResearchGate, humanistyka

Citation

Hołowiecki, M. (2017). Analiza widoczności publikacji naukowych polskich humanistów w Internecie (Raport nr 4). Poznań: Scholarly Communication Research Group.

ISBN

Title Alternative

Rights Creative Commons

Creative Commons License

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Biblioteka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego