Please use this identifier to cite or link to this item: https://hdl.handle.net/10593/19751
Title: Analiza widoczności publikacji naukowych polskich humanistów w Internecie (Raport nr 4)
Authors: Hołowiecki, Marek
Keywords: widoczność
academia
ResearchGate
humanistyka
Issue Date: 6-Sep-2017
Publisher: Poznań: Scholarly Communication Research Group
Citation: Hołowiecki, M. (2017). Analiza widoczności publikacji naukowych polskich humanistów w Internecie (Raport nr 4). Poznań: Scholarly Communication Research Group.
Series/Report no.: Raport Scientometrics PRG;4
Abstract: Celem raportu jest zbadanie czy przedstawiciele dziedzin naukowych z obszaru nauk humanistycznych i obszaru nauk społecznych (1) posiadają profile w naukowych serwisach internetowych, (2) posiadają stronę internetową mającą charakter wizytówki ich działalności naukowej, (3) posiadają hasło w Wikipedii, (4) wykorzystują możliwości zamieszczania informacji o swoich publikacjach w Internecie. Raport dotyczy widoczności pracowników nauki, którą definiuję jako dostępność w Internecie wskazanych informacji o pracowniku nauki lub jego publikacyjnym dorobku. Celem szczegółowym jest sprawdzenie, jak kształtuje się widoczność pracowników nauki (1) w serwisach społecznościowych umożliwiających założenie profilu uczonemu, (2) na stronach internetowych, na których zawartość uczony ma ograniczony wpływ lub nie ma wpływu.
Sponsorship: Raport powstał jako część prac w projekcie Współczesna polska humanistyka wobec wyzwań naukometrii realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki 0057/NPHR3/H11/82/2014
URI: http://hdl.handle.net/10593/19751
DOI: 10.6084/m9.figshare.5368915
Appears in Collections:Materiały nieopublikowane (WNS)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Raport_4_SCRG.pdfRaport598.7 kBAdobe PDFView/Open
Show full item recordThis item is licensed under a Creative Commons License Creative Commons