Projektowanie zajęć dydaktycznych z wykorzystaniem tablicy interaktywnej SMART Board

Loading...
Thumbnail Image

Date

2013

Advisor

Journal Title

Journal ISSN

Volume Title

Publisher

Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie

Title alternative

Abstract

Nauczyciele są kluczem do sukcesu każdej szkoły. Ale jak wszyscy, potrzebują odpowiednich narzędzi, aby wykonywać swoją pracę skutecznie. Tablice interaktywne SMART Board pozwalają na projektowanie i prowadzenie interaktywnych lekcji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno-telekomunikacyjnych angażujących wiele zmysłów uczniów (nauczanie polisensoryczne i wielokanałowe). Dołączone do tablicy oprogramowanie SMART Notebook stanowi efektywne narzędzie tworzenia, rejestracji i prezentacji interaktywnych treści i zadań dydaktycznych dostępnych dla ucznia także po zakończeniu zajęć. Nie ulega wątpliwości, że stosowanie tych technologii wpływa korzystnie na zwiększenie poziomu uwagi i zainteresowania uczących się i może przyczynić się do poprawy jakości kształcenia. W referacie przedstawiono zasady pracy z tablicą interaktywną, przegląd narzędzi technologii SMART przydatnych w warsztacie pracy nauczyciela i przykłady zastosowań tych narzędzi w przygotowaniu interaktywnych lekcji.

Description

Artykuł znajduję się w Części III publikacji zatytułowanej: "Projektowanie poprawy jakości kształcenia w imię postępu pedagogicznego we współczesnej szkole" na stronach 291-302.

Sponsor

Keywords

projektowanie zajęć dydaktycznych, tablica interaktywna

Citation

ISBN

978-83-88335-86-0

DOI

Title Alternative

Rights Creative Commons

Creative Commons License

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Biblioteka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego